Назва статті Проблеми на перетині корпоративних та спадкових правовідносин: як і що спадкується після смерті учасника товариства з обмеженою відповідальністю?
Автори

доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Харків, Україна) ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-3447-1252 isfateeva@gmail.com

 

Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 9/2023
Сторінки [115-127]
Анотація

Після смерті особи відбувається спадкування майна, яке їй належало. Якщо померлий був учасником товариства з обмеженою відповідальністю, то постає питання не тільки про те, що спадкуватиметься, а й те, чи стане спадкоємець учасником товариства. Тож відповідь на це питання є важливою як для спадкоємців, так і для інших учасників товариства, адже від цього певною мірою залежить корпоративне управління, а, можливо, і стан справ у товаристві. Зміни, що відбулися у законодавстві з регулювання відносин щодо спадкування і набуття корпоративних прав спадкоємцями померлого учасника з ухваленням Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” породили численні проблеми. Насамперед вони породжені тим, чи встановлює цей Закон імперативний припис щодо набуття спадкоємцями корпоративних прав чи статутом товариства можливо встановити інший правовий механізм. Ще одним питанням стало те, яким чином припинити корпоративне право спадкоємця, якщо вважати, що він його набув, але не вчинив дій по вступу до товариства.

 

Ключові слова корпоративні права; спадкування; вступ до товариства; частка в статутному капіталі
References

Bibliography

Authored books

1. Agarkov M, Izbrannye trudy po grazhdanskomu pravu, t 2: Uchenie o cennyh bumagah (Statut 2012) (in Russian).

 

Edited books

2. Tsyvilnyi kodeks Ukrainy: naukovo-praktychnyi komentar, t 2: Pravo vlasnosti ta inshi rechovi prava (Spasybo-Fatieieva I red, EKUS 2023) (in Ukrainian).

 

Journal articles

3. Spasybo-Fatieieva I, ‘Vchennia pro korporatyvni prava i tsyvilistychna doktryna’ (2014) 6 Pravo Ukrainy 84–92 (in Ukrainian).

 4. Spasybo-Fatieieva I, ‘Problematyka predstavnytstva aktsioneriv’ (2010) 7–8 Notariat dlia vas 15–8 (in Ukrainian).

 

 Newspaper articles

5. Spasybo-Fatieieva I. ‘Sto problem zi statteiu 100’ (Iurydychna hazeta 2004, № 10) 18 (in Ukrainian).

 

Електронна версія Завантажити