Назва статті До питання щодо можливості оскарження в судовому порядку окремих актів суб’єктів владних повноважень у сфері податкових правовідносин
Автори
Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 11/2014
Сторінки [190-194]
Анотація У статті автор розглядає особливості виникнення публічно-правового спору, правову природу деяких актів суб’єктів владних повноважень (податкових консультацій, актів планових чи позапланових перевірок), аналізує можливості їх оскарження в судовому порядку. Автор аналізує питання про те, чи призводить наказ керівника податкового органу про призначення позапланової перевірки до виникнення певних обов’язків платників податків, а також чи породжують акти планових і позапланових перевірок для платників податків юридичні наслідки у формі прав, обов’язків, їх зміни чи припинення. У статті також стверджується, що податкові повідомлення-рішення і податкові консультації підпадають під юрисдикцію адміністративних судів відповідно до п. 1. ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ключові слова податкова перевірка, акт, суб’єкт владних повноважень, платник податків, рішення суду, юрисдикція, правове значення.
References