Назва статті Адміністративна правосуб’єктність юридичних осіб як основа їх адміністративно-правового статусу: теоретико-правовий аналіз
Автори
Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 3-4/2013
Сторінки [385-395]
Анотація

У статті крізь призму узагальненого аналізу наукової юридичної літератури визначаються особливості адміністративної правосуб’єктності юридичних осіб та її складові, сформульовано авторську дефініцію «адміністративна правосуб’єктність юридичних осіб». Зокрема запропоновано розглядати вказану категорію як здатність юридичної особи мати закріплені адміністративно-правовими нормами суб’єктивні права та суб’єктивні обов’язки, а також здатність своїми діяннями набувати та реалізовувати права, створювати для себе або інших суб’єктів обов’язки та здатність юридичної особи нести за порушення адміністративно-правових норм адміністративну відповідальність, які (здатності) можуть змінюватись під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів і умов. На думку авторів, складовими адміністративної правосуб’єктності юридичних осіб є адміністративна правоздатність та адміністративна дієздатність. У свою чергу, складовою адміністративної дієздатності є адміністративна деліктоздатність особи.

 Адміністративна правосуб’єктність є основним, базовим елементом адміністративно-правового статусу особи. Саме вона зумовлює можливість юридичної особи бути учасником адміністративних правовідносин та визначає обсяг її прав та обов’язків.

Ключові слова адміністративне право, адміністративна правосуб’єктність, дієздатність, правоздатність, суб’єкт, юридична особа.
References