Назва статті Особливості застосування покарання до неповнолітніх відповідно до Закону Республіки Хорватія «Про суди у справах неповнолітніх осіб»
Автори
Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 7/2014
Сторінки [234-244]
Анотація Стаття присвячена розгляду Закону Республіки Хорватія «Про суди у справах неповнолітніх осіб». Розглядаються та аналізуються ключові терміни, які пов’язані з правопорушеннями, що вчиняються неповнолітніми особами. Досліджуються види та особливості призначення неповнолітнім заходів виправлення. Зазначається, що пенальна система Республіки Хорватія передбачає цілу низку виправних заходів, які, з одного боку, передбачають гуманістичне поетапне збільшення змісту виправних заходів, а з другого — віддаляють покарання через ув’язнення неповнолітнього правопорушника. Аналізуються основні положення щодо покарання та умовного звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування. Робиться висновок про те, що каральні санкції, які застосовуються до неповнолітніх у Республіці Хорватія, спрямовані на мінімізацію застосування тюремного ув’язнення та ізоляції дитини від суспільства.
Ключові слова кримінальне правопорушення, кримінальна відповідальність, покарання, неповнолітня особа, молодша неповнолітня особа, старша неповнолітня особа, молода доросла особа.
References