Responsive image
Назва статті Законопроєкт про правотворчу діяльність: “за” і “проти” (спойлер: “за” перемагає)
Автори
ЄВГЕНІЙ ГОРОВЕЦЬ

Перший заступник Міністра юстиції України  (Київ, Україна)  ye.horovets@minjust.gov.ua

 

Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 12 / 2021
Сторінки 23 - 32
Анотація

З року в рік стан вітчизняного законодавства відображає такі проблеми: необхідність удосконалення процедури розроблення та ухвалення якісних законів; невиправдана кількість нормативно-правових актів, яка значно ускладнює їх застосування; наявність у текстах нормативно-правових актів суперечливих, внутрішньо неузгоджених положень; відсутність належних механізмів забезпечення виконання законодавчих приписів. Такий стан згенерував ідею розроблення спеціального закону для сфери правотворчості. Багаторічна і непроста історія створення такого закону в Україні (про нормативно-правові акти, про закони та законодавчу діяльність, про систему джерел права та під іншими назвами), з одного боку, відображає складність і дискусійність питань, що пов’язані з процесом нормотворчості, а з другого – свідчить про надзвичайну важливість законодавчого регулювання цього процесу для розвитку національної правової системи. Сьогодні зазначена ідея втілена в проєкті Закону України “Про правотворчу діяльність”.

Метою статті є аналіз законопроєкту “Про правотворчу діяльність”, виявлення у ньому позитивних (вдалих, корисних) і недосконалих положень, які доцільно доопрацювати

Ключові слова правотворча діяльність; законопроєкт
References

Bibliography

Edited books

1.‘Zakon Izrailja o tolkovanii terminov 1981 goda’ v Grazhdanskoe zakonodatel’stvo Izrailja (Hejfec M sost i per, Livshic N red, Jurid centr Press 2003) (in Russian).

Journal articles

2. Karmazina K, ‘Zakon “Pro systemu dzherel prava Ukrainy”: aktualnist ta perspektyvy’ [2008] 13 (9) Visnyk Odeskoho natsionalnoho universytetu 101–6 (in Ukrainian).

 

Електронна версія Завантажити