Responsive image
Назва статті Щодо питання дисциплінарної відповідальності суддів
Автори
ЛЮДМИЛА СКОМОРОХА

кандидатка юридичних наук, заслужена юристка України, завідувачка відділу представництва інтересів Вищої ради правосуддя в судах (Київ, Україна) skomorokhalv@gmail.com

 

Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 12 / 2022
Сторінки 98 - 108
Анотація

У статті досліджуються питання порядку притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, також акцентовано увагу на питанні відмови у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді. Відзначається доцільність удосконалення дисциплінарних процедур стосовно суддів. Наголошується на одній із проблем, яка постала перед судовою владою, це необхідність повернення довіри громадян, суспіль ства до судової влади, щоб кожна людина відчувала повагу до суддів. Однією з ознак демократичного суспільства є наявність у державі незалежної судової гілки влади. З часу проголошення незалежності України судова влада піддається нищівній критиці, як із боку органів державної влади, так і з боку звичайних громадян. Необхідно, щоб судова влада сама прагнула до “чистоти” своїх рядів.

Мета статті полягає у висвітленні актуальних питань інституту дисциплінарної відповідальності суддів; порівняльному аналізі національного законодавства та зарубіжної практики порядку й умов притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності; акцентуванні необхідності дотримання суддями високих стандартів поведінки задля підвищення довіри суспільства до кожного конкретного судді та судової влади загалом.

 Авторка доходить висновку щодо необхідності внесення законодавчих змін, спрямованих на вдосконалення національних дисциплінарних процедур стосовно суддів. Актуальним є питання підвищення довіри до кожного судді та судової гілки влади загалом. Суддя, здійснюючи державну діяльність, є носієм судової влади, його робота пов’язана з високими психоемоційними навантаженнями, особливо сьогодні. Крім того, доцільно звернути окрему увагу на питання вдосконалення процедур подання скарг на суддів, зокрема вироблення шляхів щодо зменшення кількості скарг, які, вочевидь, мають на меті завдати шкоду судді і не містять інформації стосовно дисциплінарного проступку.

 

Ключові слова судова влада; суддя; дисциплінарна відповідальність суддів; дисциплінарна скарга на суддю; незалежність суддів
References

Bibliography

Journal articles

1. Paliukh L, ‘Problemy rehlamentatsii oznak ob’iektyvnoi storony skladu zlochynu “vtruchannia v diialnist sudovykh orhaniv”’ (2020) 5 Pidpryiemstvo, hospodarstvo i pravo 265.

2. Vinokurova L, ‘Sudova systema v Ukraini: neobkhidnist reformuvannia’ (2007) 32 Aktualni problemy polityky. Zbirnyk naukovykh prats 111–9.

 

Електронна версія Завантажити