Responsive image
Назва статті Репродуктивні права людини в Європейському Союзі: можливості удосконалення юридичного гарантування
Автори
СВЯТОСЛАВ ДОБРЯНСЬКИЙ

кандидат юридичних наук, доцент, провідний науковий співробітник Львівської лабораторії прав людини і громадянина НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України, доцент кафедри теорії та філософії права Львівського національного університету імені Івана Франка (Львів, Україна) svatolex@gmail.com 

 

ЯРИНА КОКІР

наукова співробітниця лабораторії досліджень теоретичних проблем прав людини юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (Львів, Україна) yarinagolovchak@gmail.com

 

Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 6 / 2023
Сторінки 69 - 84
Анотація

Реалізація положень Угоди про асоційоване членство з Європейським Союзом (ЄС) вимагає від України освоєння юридичних стандартів прав та свобод людини цього міжнародного формування. Система юридичного забезпечення прав людини у праві ЄС пройшла тривалий шлях становлення та розвитку: від первісного заперечення необхідності визнання таких прав до ухвалення окремого міжнародного акта – Хартії ЄС, наділеною юридичною силою установчих договорів ЄС.

Однак і сьогодні, незважаючи на значну історію свого становлення та розвитку, під впливом новітніх тенденцій розвитку основоположних прав людини, зокрема появи і розвитку так званого четвертого покоління, система захисту прав людини в ЄС потребує суттєвого удосконалення. Отже, зростаюча увага до необхідності посилення юридичного гарантування репродуктивних прав людини отримує своє відображення і у праві ЄС.

Для України відповідь на запитання – які ж тенденції у юридичному забезпеченні прав людини переважають у ЄС – впливатиме на вирішення проблеми пошуку оптимальних юридичних інструментів наближення законодавства України до права ЄС.

Метою статті є дослідження загальних закономірностей, а також проблем юридичного гарантування репродуктивних прав людини в ЄС задля більш ефективного наближення правової системи України до правової системи ЄС. Аналізуються норми Хартії фундаментальних прав ЄС як головного юридичного інструменту гарантування прав людини у цьому формуванні, а також досліджуються перспективи удосконалення юридичного гарантування прав та свобод, насамперед репродуктивних прав людини в ЄС, з огляду на перспективи приєднання ЄС до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

 

Ключові слова репродуктивні права людини; Європейський Союз; Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод; Хартія Європейського Союзу про основоположні права
References

Bibliography

 

Authored books

1. Dobrianskiy S, Actual Problems of the General Theory of Human Rights (Astron 2006) (in Ukrainian).

 

Edited books

2. Bucela S B, Mendjul M V (red), Chetverte pokolinnja prav ljudunu: osobluvosti pravovogo reguljuvannja, problem ta perspectuvu rozvytku y sferi ohoronu zdorovja (Hoverla 2020) (in Ukrainian).

Journal articles

3. Dobrianskyi S, ‘Prava liudyny u Yevropeiskomu Soiuzi: mozhlyvosti udoskonalennia yurydychnoho harantuvannia’ (2019) 6 Pravo Ukrainy 34–9 (in Ukrainian).

 

Електронна версія Завантажити