Responsive image
Назва статті Деякі аспекти дисбалансу інтересів учасників податкових відносин та шляхи їх подолання
Автори ОЛЕКСАНДР САВВІ
Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 4 / 2024
Сторінки 26 - 32
Анотація

Принципово важливим для ефективного й раціонального регулювання справляння податків і зборів є баланс приватних та публічних інтересів. Водночас на сьогодні непоодинокі переважання в реалізації інтересу публічного суб’єкта, що унеможливлює досягнення сталих форм і процедур у забезпеченні ефективноcті податкового законодавства. Значна кількість реформ, які проводились, починаючи з 2015 р., характеризуються саме такою природою. Реформи системи оподаткування, в основі яких лежить політизованість законодавчих змін, гасла, не можуть досягти належного ефекту. Проголошене зменшення кількості податків і зборів було проведено цілком формально й досягло протилежного ефекту – збільшення податкового навантаження. Введення військового збору також відбулось з порушенням матеріальних і процедурних приписів Податкового кодексу України.

Одним із засобів досягнення ефективності податкового законодавства є судова практика, в основі якої лежать об’єктивні неупереджені рішення судів при вирішенні податкових спорів. Низка проблем у цій сфері пов’язується з ускладненням природи відносин, які породжені війною, та дискусійність визначення відповідної предметної юрисдикції.

Одним із вихідних аспектів досягнення балансу інтересів у регулюванні податкових відносин є реалізація мети підготовки фахових спеціалістів, осіб, які ґрунтовно орієнтуються у всіх складнощах регулювання податкових відносин. Саме для цього вельми актуальним є проведення методологічних і методичних змін у підготовці фахівців.

 

Ключові слова податкове законодавство; публічні та приватні інтереси в податковому регулюванні; Податковий кодекс України; реформа податкового законодавства; військовий збір; практика розгляду податкових спорів; юрисдикція вирішення податкових спорів; правова освіта; методологія правової освіти
References

Bibliography

Authored books

  1. Kucherjavenko N, Kurs nalogovogo prava. V 6 t. T. ІІ: Vvedenie v teoriju nalogovogo prava (Legas 2004).

 

Електронна версія Завантажити