Responsive image
Назва статті Правозастосування Угоди про асоціацію з ЄС у правопорядку України: судова практика
Автори КСЕНІЯ СМИРНОВА
Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 7 / 2024
Сторінки 13 - 22
Анотація

Правовим інструментом реалізації зовнішньополітичного вектора та імплементації конституційного принципу України, європейської ідентичності Українського народу й незворотності європейського та євроатлантичного курсу України є Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Імплементація Угоди про асоціацію стає інструментом не тільки її виконання, а й забезпечення процесів набуття повноправного членства України в ЄС. Реалізація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС залежатиме від національної імплементації Угоди та визначення її статусу в системі джерел національного права.

Проникнення права ЄС у правопорядок України можна визначити як процес європеїзації, який простежується як на рівні законодавчої й виконавчої гілок влади (шляхом прийняття відповідних норм і актів), а й судовою практикою задля гармонійного тлумачення відповідних норм. Досліджується питання одноманітного правозастосування норм права ЄС. Важливе значення у цьому процесі набуває практика Суду ЄС (Суду справедливості ЄС) та його правові позиції як джерела тлумачення норм, які за своєю природою мають транспозиційний характер з права ЄС через виконання зобов’язань, включені в Угоду про асоціацію. Досліджується вже наявна судова практика України щодо застосування практики Суду ЄС.

Ключові слова Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом; імплементація; правозастосування; судова практика; правовий порядок України; міжнародні договори; міжнародне право; право Європейського Союзу
References

Bibliography

Authored books

1. Strieltsova O, Konstytutsionalizatsiia protsesu asotsiatsii Ukrainy z Yevropeiskym Soiuzom: teoriia ta praktyka (Alerta 2017).

 

Edited books

2. Ohliad praktyky Sudu spravedlyvosti Yevropeiskoho Soiuzu. Rishennia za liutyi 2024 roku (R Babanly vidp. za vyp., D Mordas, D Mudrak, T Prostybozhenko, A Petrenko pereklad rishen 2024) (accessed 16.08.2024).

 

Journal articles

3. Smyrnova K, ‘Dzherela prava Yevropeiskoho Soiuzu: novitni tendentsii rozvytku’ [2017] 6 Pravo Ukrainy 90–7.

4. Smyrnova K, Berezovska I, ‘Rozvytok doktryny priamoi dii mizhnarodnykh uhod u pravi Yevropeiskoho Soiuzu’ [2019] 6 Pravo Ukrainy 15–35.

Theses

5. Terletskyi D, ‘Konstytutsiino-pravove rehuliuvannia dii mizhnarodnykh dohovoriv v Ukraini’ (dys kand yuryd nauk 2007)

Електронна версія Завантажити