Responsive image
Назва статті Міжнародні стандарти виконання судових рішень і механізми їх імплементації в українську правову систему
Автори
ОЛЕГ СЕЛІВАНОВ
кандидат юридичних наук, викладач кафедри юстиції Київського національного університету імені Тараса Шевченка, директор юридичної компанії ТОВ “SLC” ORCID ID: https://orcid.org/0009-0008-6948-3211 (Київ, Україна) selivanov.law@ukr.net
Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 9 / 2024
Сторінки 121 - 133
Анотація

У статті проводиться комплексний аналіз міжнародних стандартів виконання судових рішень та їх імплементації в українську правову систему. Досліджено органи примусового виконання судових рішень у Німеччині, Великій Британії та США, зокрема їхні державні та приватні виконавчі органи. Виявлено ключові аспекти функціонування цих систем, що включають ефективність, захист прав сторін та механізми контролю.

У Німеччині і Великій Британії зосереджено на інтеграції державних і приватних виконавчих органів, що забезпечує всебічний підхід до виконання рішень і забезпечує високий рівень захисту прав боржників. Проаналізовано систему судового контролю в цих країнах, що включає можливість оскарження дій виконавців та ефективність механізмів захисту прав.

У контексті США розглянуто менш централізовану систему, де значна роль відводиться приватним колекторам боргів, а також відзначено регуляторні особливості на рівні штатів. Проведено порівняння з українською системою, яка поєднує державні та приватні виконавчі органи з акцентом на контроль за діяльністю виконавців.

На основі дослідження зроблені висновки про необхідність удосконалення української системи примусового виконання судових рішень. Запропоновані рекомендації щодо інтеграції міжнародного досвіду, включаючи поліпшення механізмів судового контролю та реформування інституту приватних виконавців, що сприятиме підвищенню ефективності виконання рішень та забезпеченню більшого захисту прав усіх сторін.

Ключові слова примусове виконання судових рішень; Німеччина; Велика Британія; США; українська правова система; державні виконавці; приватні виконавці; захист прав сторін; судовий контроль
References

Bibliography

Authored books

1. Mann R, Payment Systems and Other Financial Transactions: Cases, Materials, and Problems (Eighth Edition, Aspen publishing 2024).

2. Posner R, Economic Analysis of Law (9th ed, Wolters Kluwer 2014).

3. Zweigert K, Kötz H, An Introduction to Comparative Law (3rd ed, Clarendon Press 1998).

 

Edited books

4. Nesemann Urte, ‘Gerichtsvollzieher in Vergangenheit und Zukunft’ In Zeitschrift für Zivilprozess (ZZP) 119 (Bd, 2006) 87–108.

 

Websites

5. Bailiffs <https://commonslibrary.parliament.uk/bailiffs> (accessed 26.08.2024).

6. Directory of High Court Enforcement Officers <https://www.hceoa.org.uk/choosingahceo/find-a-member> (accessed 26.08.2024).

7. High Court Enforcement Officers Association <https://www.hceoa.org.uk> (accessed 26.08.2024).

8. Histoire de la profession d’huissier de justice aujourd’hui commissaire de justice <https:// www.huissier-justice.fr/histoire-de-la-profession> (accessed 26.08.2024).

9. Kohtutäiturid <https://kpkoda.ee/kohtutaiturid> (accessed 26.08.2024).

10. Ścieżka zawodowa Komornika Sądowego <https://www.komornik.pl/?page_id=15205> (accessed 26.08.2024).

11. Asotsiatsiia pryvatnykh vykonavtsiv Ukrainy <https://apvu.com.ua> (accessed 26.08.2024).

Електронна версія Завантажити