Назва статті Проблеми та подальші перспективи міжнародного співробітництва України з питань торгівлі сировинними товарами
Автори
Назва журналу Юридичний журнал «Право України» (україномовна версія)
Випуск 11/2015
Сторінки [149-155]
Анотація

У статті проведено аналіз поточного стану та узагальнено основні напрями подальшого розвитку міжнародного співробітництва України з питань торгівлі сировинними товарами. Особлива увага приділяється міжнародній співпраці України у сфері торгівлі зерном та цукром — двом найважливішим у торгово-економічному плані видам сировини країни. Зокрема, розглядаються переваги участі України в Міжнародній угоді по цукру 1992 р. та Міжнародній конвенції про торгівлю зерном 1995 р. Крім того, описується характер і причини виникнення проблем, пов’язаних із членством країни в Міжнародній раді по зерну і Міжнародній організації по цукру, та робиться наголос на необхідності їх щонайшвидшого вирішення. До можливих напрямів розширення міжнародного сировинного співробітництва України автор насамперед відносить торгівлю кавою, какао, тропічною деревиною, каучуком, нікелем і міддю.

Ключові слова Міжнародна конвенція про торгівлю зерном 1995 р., Міжнародна рада по зерну, Міжнародна угода по цукру 1992 р., Міжнародна організація по цукру, сировинні товари, цукрова промисловість України, зерновий сектор України.
References